טיסה לטיול בארה"ב, היא איננה דבר של מה בכך. היא לא דומה לשום טיסה ליעד אחר. זה קשור הן למדינה אליה נוסעים, הן לאופי הטיסה והנסיעה, הדברים שאנחנו יכולים ואמורים לראות ולחוות בזמן השהייה שלנו בארה"ב וכמובן האפשרויות שעומדות לרשותנו, בין אם זה מבחינת אתרים ומקומות בהם אפשר לבקר, אירועים אליהם אפשר ללכת, חנויות בהן אפשר לעשות קניות, אנשים שנפגוש או מסעדות בהן נאכל. 

כולנו גדלנו על התרבות האמריקאית וראינו בסרטים ובסדרות הטלוויזיה את השפע שארה"ב מציעה, הן לתושביה והן לתיירים המבקרים בה. במהלך טיול במדינה, נוכל לחוות מהשפעה הזה, אם רק נדע להתכונן אליו בצורה נכונה ולהכין אותו כנדרש.

מה נדרש בשביל להכין טיול לארה"ב?

לשמחתנו, היום אנחנו יכולים לבצע הרבה מאוד פעולות שקשורות להכנה לטיול לארה"ב (ובכלל לכל מדינה בעולם), בצורה ישירה ומהירה, באופן עצמאי, דרך האינטרנט או דרך גורמים אליהם אפשר לפנות באמצעות האינטרנט. החוכמה היא כמובן לדעת לעשות את זה נכון, בצורה מסודרת ואצל הגורמים המתאימים. 

ראשית, עלינו לדאוג שהדרכון שלנו יהיה בתוקף. אנחנו יכולים לדאוג לחידוש דרכון מהיר, דרך גורמים שונים. כל מי שרוצה לקבל מידע על כך, יכול לפנות לאתר הבא, ולקבל את כל המידע הרלוונטי בנושא. חשוב לציין, תהליך החידוש יכול לקחת זמן ולכן עלינו לבצע זאת בהקדם. 

שנית, אחרי שאנחנו מחדשים את הדרכון עלינו לדאוג שתהיה לנו ויזה לארה"ב. במידה ואין, עלינו לבצע את התהליך הרלוונטי מול השגרירות האמריקאית בשביל לקבל ויזה כמה שיותר מהר. ניתן להשתמש גם בשירותיהם של גורמים שונים שעוסקים בנושא ויכולים לדאוג לנו לתור כמה שיותר מוקדם, בשביל שלא נצטרך להמתין זמן רב. מומלץ להיעזר באתר easypassport לקבלת מידע נוסף על הוצאת ויזה.

שלישית, עלינו להזמין טיסות וחדרים בבתי מלון. לשם כך, אנחנו צריכים לקבוע את תאריך הטיול שלנו, לבחון מה הן האופציות מבחינות טיסות ישירות או טיסות עם עצירה בדרך (מקובל לעשות עצירה באיסטנבול או בלונדון). רצוי מאוד לרכוש כרטיסים מספר חודשים לפני מועד הטיול, בשביל שלא נתקע בלי מקום. מבחינת חדרים ללינה, ניתן להזמין אונליין ישירות מבתי המלון או דרך גורמים מתווכים.

ארבע, על מנת שהטיול ייעשה בצורה אופטימאלית, רצוי מאוד לתכנן מסלול מדויק, עם לוחות זמנים, אמצעי תחבורה וכל מה שנדרש, בשביל שאנחנו נוכל להגיע לכל המקומות בהם אנחנו רוצים לטייל. יש לקבוע כמה ימים אנחנו רוצים להישאר בכל יעד ומה אנחנו רוצים לראות בכל אחד מהמקומות. 

חנויות שאסור לפספס בארה"ב

כידוע, ארצות הברית מציעה לנו מגוון רחב ואינסופי של חנויות, מקומיות או בינלאומיות, חלקן מוכרות לנו גם מהסניפים שלהן בישראל או במדינות אירופה בהן בילינו במהלך השנים. בארה"ב, החוויה של ביקור בחנויות שונות יכולה להיות יוצאת דופן, בין אם זה בגלל הגודל שלהן ובין אם זה בגלל חווית השירות. 

הנה דוגמא לחמש חנויות שאסור לפספס את הביקור בהן:

  • חנות NBA – כל חובב כדורסל ייהנה מחנות זו הפועלת בניו יורק בשדרה החמישית. מדובר בחנות הרשמית של הליגה, והיא מציעה את כל המוצרים האפשריים של כל הקבוצות וכל השחקנים, כולל שחקני עבר. 
  • חנות אפל – מדובר בחנות של חברת אפל, שם אפשר למצוא וליהנות מכל המכשירים והגדג'טים שנמצאים בקטלוג שלה. שם גם אפשר לקבל עזרה לגבי תפעול מכשירים שנמצאים ברשותנו.
  • חנות b&h – זו אחת החנויות הכי פופולאריות בקרב תיירים ובפרט בקרב ישראלים. הסיבה לכך היא, מדובר בחנות של יהודים חרדים שחיים בניו יורק. החנות מציעה מוצרי צילום מסוגים שונים ובכלל את כל מוצרי האלקטרוניקה הקיימים בשוק, החל מאוזניות וכלה במצלמות וידיאו או כל דבר אחר. אפשר לקבל שם מידע על מוצרים וכן המלצות וחוות דעת.
  • חנות דיסני – בארה"ב אפשר למצוא שורה של חנויות דיסני אשר מציעות קטלוג מוצרים של חברת וולט דיסני, לבוש, מצעים, צעצועים, תכשיטים וכל דבר אחר שיכול להתאים לילדים ולמבוגרים. החנות היא חגיגה גדולה לכל המשפחה.
  • ג'רזי גארדן אאוטלט – מי שאוהב לבלות שעות ארוכות בקניות ייהנה מקניון ג'רזי גארדן אאוטלט. שם אפשר למצוא מגוון חנויות של המותגים המובילים בעולם, עם מוצרים איכותיים במחירים זולים.